Zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów mających kłopoty w zakresie leczenia kanałowego u swoich pacjentów. Rozwiązujemy trudne przypadki endodontyczne takie jak usuwanie złamanych narzędzi, zaopatrzenia perforacji, udrażnianie zobliterowanych kanałów bądź odnajdywanie ich prawidłowego przebiegu.

Stomatologia Kamienica 25 zajmuje się zaawansowanymi technikami leczenia endodontycznego. Gabinet wyposażony jest we wszystkie niezbędne urządzenia do leczenia według najwyższych nowoczesnych standardów w tym w mikroskop zabiegowy, endomotor sprzężony z endometrem, system płynnej gutaperki    oraz ultradźwięki. Realizujemy zadania zlecone przez innych lekarzy w ramach zasady „usługa limitowana do endodoncji”. Służymy pomocą w rozwiązywaniu wszelkich skomplikowanych przypadków oraz w miarę potrzeby możemy być dyskretnym głosem w dyskusji na temat sposobu leczenia w niejednoznacznych i trudnych sytuacjach klinicznych. Bardzo cenimy sobie współpracę z lekarzami. Podejmowana na zasadzie „mądrych decyzji” jest bardzo pomocna nam stomatologom, a przede wszystkim gwarantuje najlepsze z możliwych rozwiązań w leczeniu pacjentów.

Jak przygotować pacjenta do leczenia kanałowego w naszym gabinecie ?

Każde leczenie wykonywane jest w osłonie koferdamu ( ślinochronu). Aby prawidłowo osadzić klamrę koferdamu konieczne jest odbudowanie (nawet tymczasowe) ścian ubytku. Najlepiej jak ząb jest doprowadzony do ubytku pierwszej klasy. Przygotowanie zęba możemy przeprowadzić w naszym gabinecie, ale może to wydłużyć czas leczenie o jedną wizytę, którą poświęcimy na przygotowanie zęba. Prosimy o załączenie zdjęć rtg o ile były zrobione. Pliki Kodaka czytamy w każdym formacie. Zdjęcia z innych systemów prosimy przeformatować do .jpg lub .tiff.

Zdjęcia mogą też być załączone w tradycyjnej formie na kliszy. Prosimy o krótki opis sytuacji i dane kontaktowe z nr telefonu. Skontaktujemy się z lekarzem w razie niespodziewanych bądź kontrowersyjnych sytuacji aby wspólnie opracować dalsze najlepsze postępowanie terapeutyczne. Po zakończonym leczeniu kanałowym (szczególnie trudne przypadki mogą wymagać kilku spotkań) pacjent wraca na dalsze leczenie do swojego lekarza prowadzącego, zaopatrzony w szczegółową historię leczenia wraz z kontrolnym zdjęciem rtg.

Czas oczekiwania na specjalistyczne leczenie endodontyczne może wynieść 1-3 tygodni.