Niestety z wiekiem zęby mogą stać się ciemniejsze, przebarwione, żółte. Staje się tak za sprawą codziennej diety, piciem herbaty, kawy, napojów gazowanych, czerwonego wina, czy paleniem papierosów. Matowe i przebarwione zęby wpływają na uśmiech i mogą sprawić, że wyglądasz starzej i wpłynąć negatywnie na postrzeganie przez innych lub samoocenę.

W SZEROKIM WACHLARZU ZABIEGÓW ESTETYCZNYCH WAŻNE MIEJSCE ZAJMUJE WYBIELANIE ZĘBÓW.

Dzięki profesjonalnemu wybielaniu gabinetowemu, przy użyciu nowoczesnych materiałów utleniających oraz lampie aktywującej preparat, można się pozbyć przebarwień już w zaledwie godzinę. Jest to prosty i skuteczny sposób na jaśniejszy i bardziej atrakcyjny uśmiech oraz poprawę wyglądu.

WBREW WIELU FAŁSZYWYM OPINIOM WYBIELANIE JEST ZABIEGIEM CAŁOWICIE BEZPIECZNYM I NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA STAN I JAKOŚĆ SZKLIWA. U NIEKTÓRYCH PACJENTÓW DOCHODZI DO PRZEJŚCIOWEGO WZROSTU NADWRAŻLIWOŚĆI ZĘBÓW, KTÓRE MIJA NAJDALEJ W KILKA GODZIN PO ZABIEGU.

W metodzie profesjonalnego gabinetowego wybielania zębów wykorzystuje się preparat o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru lub nadtlenku mocznika. Zabieg taki trwa krócej i efekt jest szybciej widoczny niż podczas wybielania w domu. Prawdopodobieństwo urażenia dziąseł też jest mniejsze w porównaniu z metodą domową, ponieważ w gabinecie dodatkowo zabezpieczamy dziąsła przed działaniem czynnika wybielającego. Na początku wizyty oceniamy kolor zębów, po czym oczyszczamy je ze złogów i płytki nazębnej.

Następnie dziąsła i okolice przyszyjkowe zębów zabezpieczamy specjalnym środkiem. Nanosimy preparat na powierzchnie zębów, następnie uruchamiamy specjalną lampę zwaną „łukiem plazmowym” w celu aktywacji preparatu.

DZIĘKI TAKIEMU „PODWÓJNEMU” DZIAŁANIUZABIEG JEST BARDZIEJ SKUTECZNY A EFEKT WYBIELANIA UTRZYMUJE SIĘ DŁUŻEJ.

Proces wybielania cały czas jest kontrolowany, preparat wybielający jest dokładany idodatkowo aktywowany. Po odpowiednim czasie usuwany z powierzchni zębów. Pacjent nie musi w żaden sposób kontynuować wybielania w domu. Dzięki temu, zabieg jest lubiany przez pacjentów. Wychodząc z domu możesz cieszyć się „jaśniejszym” uśmiechem.

Po zabiegu wybielania przez ok. 14 dni zalecamy tzw. „białą dietę”, aż do ustabilizowania się efektu wybielania. W diecie tej eliminujemy całkowicie produkty zawierające dużo ciemnych barwników, takich jak herbata, kawa, czerwone wino, barszcz, owoce leśne itp.