Codziennością pracy dentystycznej jest konieczność uzupełnienia utraconych lub odbudowa mocno zniszczonych zębów. W tym celu  wykonujemy duże i skomplikowane odbudowy protetyczne, których rozległość zależy od utraconych  oraz rodzaju i stanu pozostałych zębów. W praktyce wykorzystujemy do tego głównie :

Wkłady porcelanowe i kompozytowe czyli mały wykonany przez technika dentystycznego element wklejany w koronę zęba uzupełniający jego zniszczone i utracone tkanki. Jest on  bardziej estetyczny i znaczniej trwały w porównaniu ze standardowym wypełnieniem

Korony czyli rodzaj porcelanowej pokrywy przywracającej  trwałość i  funkcję zęba. Dzięki koronie zniszczony i wielokrotnie naprawiany ząb wygląda naturalnie i można nim bezpiecznie żuć twarde pokarmy. Mosty to kilka koron trwale ze sobą połączonych i uzupełniających utracony między nimi ząb.

Protezy stosowanie klasycznych protez jest mocno ograniczone w związku ze znacznym rozwojem implantologii. Wykonujemy je czasem w przypadku ograniczeń leczenia implantologicznego. Stosowane dziś w naszej praktyce to nowoczesne i estetyczne protezy tzw. bezklamrowe. Ich utrzymanie jest wspomagane przez specjalne niewidoczne elementy precyzyjne ukryte pod płytą protezy.